Wiadomości z Polski     |     Wiadomości ze Swiata     |     Rozkład PKP     |     Rozkład PKS     |     Rozkład LOT     |     Kursy walut     |     Giełda     |     Lotto     |     Pogoda     |
Znajdujesz się w: Strona główna / Aktualności / Sport
Sport
2017-08-09
Mistrzostwa Europy-brązowy medal dla Amadeusza Zyber-Moszak

W dniach od 1-9 sierpnia w Witebsku na Białorusi odbywają się 19 Młodzieżowe Mistrzostwa Europy w warcabach 100-polowych w których startuje 5 zawodników z UKS Roszada Lipno. W kategorii do 13 lat w grze klasycznej brązowy medal wywalczył Amadeusz Zyber-Moszak a Sebastian Wieczorek zajął 21 miejsce.Wspaniale spisał się nasz najmłodszy zawodnik Mateusz Wysokiński, który w kategorii do 10 lat wywalczył 13 miejsce. Dobrze spisali się pozostali nasi zawodnicy, którzy startowali w wyższych grupach wiekowych.

W kategorii do 19 lat Martyna Lipka zajęła 18 miejsce a w kategorii do 16 lat Tymoteusz Myszuk 20 miejsce. Przed zawodnikami jeszcze walka o medale w grze aktywnej (rapid) i w grze błyskawicznej (blitz).